IronMan – początek

Początek historii sięga równo 10 lat wstecz. Miałem wtedy przyjemność wziąć udział w programie Zdobywcy emitowanym w 2004 roku na TVP2. Dzięki temu programowi poznałem grupę świetnych osób, osób z pasją i determinacją. Z tym właśnie programem i z tymi ludźmi związana jest właśnie historia dojrzewania myśli o udziale w Iron Man.

Jako, że w ramach programu musieliśmy się taplać po bagnach, wspinać po górach, włazić do jaskiń i pływać w jeziorach postanowiłem sobie kupić zgarem, który to wszystko wytrzyma. Niestety G-Shock był za drogi na portfel młodego pracownika samorządowego, wybrałem Timex’a ze znaczkiem IronMan. „Zegarek dla twardzieli” pomyślałem! Tak to po raz pierwszy Iron Man (TM) zagościł w moim domu.

Kilka lat później, dokładnie 9 lat, w 2013 roku na fb zobaczyłem, że jedna z osób z wspomnianej gromady, Kasia, właśnie ukończyła halfironmana na Majorce. pomyślałem wtedy : biegała zawsze szybciej, ale w wodzie i na rowerze to była lata świetlne za mną! więc i ja dam radę.
Wśród gratulujących osób był także Witek, zawsze aktywny, ale jak się okazało teraz niezwykle aktywny właśnie w triathlonie na pomorzu. Słowo do słowa, zdjęcie do zdjęcia i zapragnąłem spróbować jak to jest połączyć trzy moje ulubione dyscypliny w jedną! Wszystko zdawało się pod ten cel układać. Natrafiłem na zapalonych w organizację zawodów tri na śląsku ludzi i z radością przyczyniłem się do zorganizowania pierwszego od wielu lat w Katowicach triathlonu Silesiaman Triathlon.

Pierwsze próby, choć żałosne w efektach, spowodowały jedną ważną rzecz: Zażarło!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s